Bereme si kanystr na vodu pro kempování v Tatrách

Posted under Nakupování On By


Vysoké Tatry jsou jedno z nejkrásnějších pohoří světa, a to z několika důvodů. Za prvé jsou to velehory na malé ploše, tím pádem jsou přehledné a nepůsobí na vás tak, jako byste se tu cítili ztraceni, což se například může zdát v Himálajích nebo i v Alpách. Za druhé vystupují nad zemský povrch v ostrém kontrastu vůči ploché krajině údolí řeky Váh, a tím vytváří velmi dominantní terénní reliéf, patrný již z velké vzdálenosti. Za úsvitu a při západu Slunce je to velmi působivé a vysloveně lákavé k prozkoumání.

pitná voda

Vysoké Tatry jsou zřejmě i proto neustále v obležení tuzemských i zahraničních turistů, ti se tu usazují v hotelích a penzionech a vydávají se pak odtud na pěší túry nebo alespoň na výlety s cílem zakoupit hezké suvenýry a pochutnat si v restauraci na místních specialitách. V Tatrách však máte k dispozici i několik kempů, a to velmi atraktivních a na zajímavém místě s překrásným výhledem na horské panorama. Jestliže máte k dispozici obytný karavan, stojí za to se do těchto míst vypravit s rodinou nebo s přáteli a užívat si nádherného počasí, které tu spolu s dobrou viditelností vytvoří romantiku vysloveně nevšední a rozhodně nezapomenutelnou. Pro romanticky založené duše je to balzám, a to i tehdy, jste-li v kempu natěsnáni jen v omezeném prostoru pojízdného přístřešku.

Vysoké Tatry

Bez čeho se tu ovšem neobejdete, je kanystr na vodu 15 l. Musíte mít při ruce zdroj pitné vody na vaření pokrmů, pro přípravu teplých nápojů a pro hygienické účely. V kempech je k dispozici pitná voda zdarma, tedy samozřejmě je zohledněna v ceně pobytu, a její složení je samozřejmě zdravotně nezávadné. Kanystr je dostatečně velký pro vícečlennou posádku a je to ideální nádoba pro uchovávání pitné vody i při delších cestách, což se vám jistě hodí, až budete do Vysokých Tater putovat z České republiky.