Co takhle půjčka?

Posted under Ekonomika On By


My lidé jsme v dnešní době závislí na penězích. Musíme je mít, protože se nám na jednu stranu nabízí spousta věcí, které bychom si chtěli nebo potřebovali koupit a na druhou stranu je tu jenom minimum toho, co by se dalo pořídit i bezplatně. A pokud bychom tedy peníze neměli, neobstáli bychom. Ocitli bychom se na okraji společnosti v naprosté chudobě, kdy bychom neměli ani to, co se dnes bere za naprostou samozřejmost.

Peníze pak ale potřebujeme nejen jako spotřebitelé. Jsou nesporně důležité i pro podnikatele, kteří musí kromě uspokojování svých potřeb financovat i chod svých podniků. A bez peněz neobstojí ani žádná firma.

sáček s mincemi

Ale ne každý má takové finanční možnosti, jaké by potřeboval mít. Je spousta příčin, které se mohou na nás lidech v ekonomických záležitostech i hodně negativně podepisovat. A pak třeba nemáme ani na podnikání, ani na financování běžných záležitostí. A někdy se dostaneme i do situace, kdy už je to nadále nezvladatelné. A kdy už musíme peníze někde sehnat stůj co stůj.

To máme jít a vyloupit banku, abychom peníze zase měli? Ale kdeže. Rozumnější je do takové banky zajít a požádat tam o půjčku. I když… I když je vlastně otázkou, zda je to rozumné počínání. Pokud má totiž člověk poměrně nízký příjem a navrch třeba i záznamy v registrech dlužníků, neodejde odsud sice v poutech jako bankovní lupič, ale odejde s prázdnýma rukama. Bez peněz. Člověku, který není schopen prokázat, že zvládne splácení, tu totiž nepomohou.

obálka s bankovkami

A nepomohou-li banky? Pak majitelům nemovitého majetku pomohou aspoň nebankovní hypotéky, jejichž jednoznačnou předností je to, že je dostanou všichni, kdo mají na splácení a toto zaručí zástavou své nemovitosti.

A tak sice mívá spousta lidí finanční těžkosti, ale dokáže se s nimi vypořádat. Tak, že si vezme nebankovní hypotéku a díky ní přečká dobu, v níž by se jinak nepodařilo obstát.