Co získáte s betonovým plotem

Posted under Nakupování On By


Že se s betonovým plotem v Ostravě získá oplocení pozemku, to si každý domyslí. Toto řešení má ale i své další výhody a ty bychom si zde mohli v krátkosti nastínit.

Plot na čtyřicet let uvádí se, že životnost armovaných betonových prefabrikátů pro výrobu betonových plotů, je až čtyřicet let. Po celou tu dobu není nutné u oplocení provádět žádnou údržbu, pouze je doporučováno plot občas vyčistit kartáčem a tlakovou vodou ze zahradní hadice. Nejsou nutné žádné nátěry, penetrace, broušení, tmelení atd.

betonová zídka

Soukromí – kdo chce mít na své zahradě soukromí, nemůže logicky spoléhat na drátěné pletivo nebo živý plot, musí důvěřovat nějakému zdivu. A betonový plot máte na rozdíl od cihel, kamene či tvárnic postavený výrazně rychleji a levněji. Výška betonového plotu je přípustná až do 250 centimetrů, a to je již dostatečný rozměr na to, abyste na svém pozemku mohli provozovat třeba soukromou nudistickou pláž.

kamenná zeď

Povětrnostní vlivy – plot z betonových desek svým způsobem chrání i před silným větrem a prachem z ulice, a také částečně blokuje dešťové srážky, které přichází hlavně od západního směru a mívají šikmý sklon. Těsně za plotem nebude déšť tak silný, což například ocení vaše okrasné rostliny. Oplocení je dostatečně pevné na to, aby chránilo vaši zahradu i před větrnými poryvy, hraničícími až s vichřicí.

Estetický vzhled – betonový plot se také může stát zajímavým estetickým doplňkem a zkrášlit vaši parcelu i celou ulici. Desky na ploty se vyrábí v různých tvarových a barevných dekorech a oplocení lze vytvářet i jako kombinaci betonu a dřeva. Velmi zajímavým řešením je výstavba plotu ve dvou barvách plotových panelů, jestliže je poskládáte tak, aby připomínaly šachovnici. Oko se pak zaměří na samotné barevné řešení a nebudou pak patrné spáry mezi deskami, které jsou u jednobarevného plotu spíše rušivé.