K čemu slouží mobilní kompresor

Posted under Nakupování On By


Pokud pracujete ve stavebnictví či jste jen vášnivý kutil, pak jste se již setkali s kompresorem. Toto zařízení na vypouštění stlačeného vzduchu, vody, písku či jiné potřebné látky pod velkým tlakem je při těchto činnostech neocenitelným pomocníkem již mnoho let. Nelze se tedy divit, že jej existuje mnoho nejrůznějších druhů, každý s jiným účelem.

Samozřejmě je jasné, že zde existuje určité dělení do skupin, ze kterých si pak vybíráme jeden konkrétní podle svých potřeb. Jedním z nich je pak mobilní kompresor, který je mezi běžnými lidmi i staviteli značně populární, a nikoliv bezdůvodně.

malý mobilní kompresor

Jeho hlavní předností je samozřejmě mobilita, tedy možnost si jej vzít, kamkoliv potřebujeme. To se hodí, pokud chceme část prací dělat venku a část například uvnitř v dílně. Manipulace s ním je pak velmi snadná, díky čemuž ji lehce zvládne i fyzicky méně zdatná osoba.

S tím se samozřejmě pojí i jeho velikost. Ta však může být považována za výhodu i nevýhodu, podle toho, jak se na situaci díváme. Na jedné straně se tak značně usnadňuje například jeho převoz, avšak je také pravdou, že se tam vejde mnohem méně náplně, například písku. Nevydrží tedy kontinuálně pracovat příliš dlouho, než je potřeba jej doplnit. Rozhodně tedy není ideální na skutečně velké a náročné práce, například pískování fasády velkého domu.

jeden z typů kompresoru

Pak je tu také fakt, že vzhledem k jeho častému přemisťování se také obvykle snadněji a rychleji poškodí. Například nárazy, kterým je mnohdy vystaven při přepravě automobilem mu v žádném případě nesvědčí. Pokud tedy jeho mobilitu budete využívat na maximum, buďte připraveni na to, že se jeho životnost značně zkrátí.

Je tedy na vás, zda je právě tento druh kompresoru tím, co potřebujete. Valné části lidí však vyhovuje, neboť výhody pro ně značně převyšují případné nevýhody – a to je to, co bychom měli mít při výběru na mysli.