Nárůst svalů nemusí být věda

Posted under Nakupování On By


Ženy i muži se věnují sportu pravidelně, tak je to po celém svět. Pokud se ale nevěnujete dostatečně pohybové aktivitě, může dojít ke ztrátě svalstva. A to především po třicítce. Přeci jen, už nejsme nejmladší. Pokud si ale chcete udržet svalstvo, nebo naopak získat nějaké navíc, není nic lehčího. Tedy, ten proces jednoduchý není, nicméně když budete dodržovat několik zásad, uvidíte, že vaše svaly budou nabývat na objemu.

Jaké zásady tedy dodržovat?

Trenér

Pokud jste fitness světem nepolíbení, určitě zauvažujte nad tím, že investujete alespoň na prvních pár lekcí do trenéra. Trenér vám může ukázat možnosti cvičení, o kterých jste ani nevěděli, že existují. A především, dohlédne na správnou techniku vašeho cvičení a ujistí se, že si nezpůsobíte nesprávným cvičením zranění.

posilování

Nepřetěžujte se

Zejména ze začátku byste se neměli přetěžovat. Tím, že se v posilovně zničíte, ničemu neprospějete. Nesprávné cvičení vás může vyřadit z tréninkového kola i na dlouhé týdny. Optimální je cvičit silový trénink dvakrát až třikrát týdně.

Doplňky stravy

Sportovci by se měli zaměřit také na doplňky stravy, které jim mohou usnadnit proces cvičení. Mezi klasické doplňky stravy patří vitamínové komplexy, zinek, měď a hořčík. Pomoci vám mohou ale i speciální doplňky stravy, které jsou zaměřené přímo na růst svalů, jako bulgarian tribulus maxx.

posilování

Zvedejte svou laťku

Ve fitness světě je důležitý progres. Nejenom pro to, abyste viděli, že vaše snažení má nějaké výsledky, ale posunování laťky směrem nahoru vás bude povzbuzovat k lepším výkonům. Zaznamenávejte si své progresy třeba formou fotek nebo měřením objemu těla.

Bílkoviny

Nepodceňujte sílu bílkovin, které by se měli stát hlavní součástí vaší stravy. Zvýšený příjem bílkovin může celkem radikálně podpořit růst vašich svalů. Proteiny najdete v mase, vejcích, mléčných výrobcích nebo luštěninách.