Nebuďte líní, choďte po schodech častěji

Posted under Nakupování On By


Uvažujete v rámci rekonstrukce rodinného vícepatrového domu o bezbariérovém m výtahu, ačkoli jste zcela zdraví? Proč ne, tímto způsobem lze vozit například těžší nákupy nebo některé spotřebiče, ale o jednom nebezpečí bychom se rádi zmínili, a sice o tom neviditelném a skrytém – o lidské lenosti.

Lidé jsou velmi vynalézaví a snaží se pro sebe promýšlet mnohdy až neuvěřitelná ulehčení životního stylu. Zde je také jednoduchá odpověď na to, proč se ve Spojených státech navýšil počet obézních osob až na 75 procent, a proč ani u nás nemá většina populace atletickou nebo kulturistickou postavu. Většina lidí má slabý svalový fond, mizernou fyzickou kondici a buď jsou extrémně hubení, anebo naopak při těle.

venkovní schodiště

A výtahy tomu všemu ještě napomáhají. Nechtěli byste své rozhodnutí přehodnotit a raději namísto výtahu důkladně rekonstruovat schodiště? Nikoli jako nouzové, ale jako hlavní, a výtah v domě si rozmyslet? Co vám vlastně samonosné schodiště kmkdesign.cz v domě přinese?

Lepší nálada – zkoušeli jste někdy vyklusat schody po dvou a proběhnout se po nich sem a tam? Zlepší se vám nálada už za pár minut, protože se tím rychle uvolní endorfiny do krevního oběhu. A s lepší náladou máte bystřejší mysl a napadají vás konstruktivnější myšlenky.

schodiště v domě

Léčba depresí – víte, že na deprese nejlépe zabírá dostatek hořčíku ve stravě, výživový doplněk Chlorella a Spirulina a také vhodný tělesný pohyb? V bazénu bývá chlorovaná voda (ne zrovna vhodná pro vaše zdraví), v posilovnách vydýchaný vzduch a špatné větrání, na kole si můžete přivodit nepříjemný pád a ne každý má doma bezpečné kolo, ale schody máte doma zadarmo, stačí u toho pořádně větrat a žádné zdravotní problémy vám nehrozí. Chůze po schodech je jedno z nejlepších antidepresiv, podobně jako skoky na dobře zajištěné trampolíně.

Zdravá chodidla – pokud si dopřejete chůzi po schodech nahoru a dolů zcela naboso, podpoříte tím zdravý vývoj podélné a příčné klenby chodidel. A víte, kolik je u nás lidí s plochou nohou, což je defekt nejen nehezký, ale zejména z mnoha důvodů nezdravý?