Rozhodli jste se pro bazén?

Posted under Nakupování On By


Ještě před pár lety bylo pro většinu lidí nemyslitelné, že by si mohli koupit svůj vlastní bazén. Většina lidí si při běžném příjmu mohla dovolit maximálně nafukovací bazének pro děti a nebo levný plastový bazén ze supermarketu. Ani jedna varianta není zrovna kvalitní a trvanlivá, a tyto bazény jsou většinou jen na pár použití. I kdybyste si ale koupili jen úplně obyčejný bazén který si na začátku sezony nafouknete a na konci ho zase složíte, i tak se o bazén musíte starat, ať už je jakkoliv velký.

dno bazénu

Spousta lidí se mylně domnívá, že se musí starat jen o luxusní velké bazény. Jenže jde o to, že v bazénu stojí voda. A ta se kazí. Proto vám každý výrobce řekne, jaká je vhodná chemie do bazénu https://www.chlorito.cz/ pro jeho výrobky. Každý výrobce vám dá přesné instrukce jak se máte o bazén starat. Nejtěžší péče je samozřejmě o ty lepší bazény, protože musíte čistit velké plochy i pod vodou. U menších bazénů vezmete hadřík a za chvilku máte hotovo.

Díky bazénové chemii zbavíte vodu všech nečistot, které nevidíte pouhým okem. Upravíte pH vody, a zamezíte vzniku mikroorganismů, které zanáší vodu řasami. Jestli se nechcete koupat v zelené vodě, budete se muset o bazénovou vodu starat opravdu pečlivě. Na větší bazény je lepší si poradit bazénový vysavač, pomocí kterého povrch bazénu zbavíte lepkavého povlaku. Určitě se nechcete koupat ve špíně, a proto je potřeba o bazén pečovat.

bazénový vysavač

Nejlepší bazénové vysavače se dají propojit s chytrým telefonem, a vysavač tak můžete ovládat třeba z pohovky. Vysavač si sám vyhodnotí stav povrchu bazénu, a sám kompletně vyčistí celý povrch. Vy můžete z pohodlí domova sledovat jak pracuje a zda něco nevynechal. Je to skvělý pomocník, který vám usnadní péči o bazén. Jestli jste rozhodnutí že si bazén konečně pořídíte, počítejte s tím, že mít bazén není jen o tom moct se kdykoliv koupat.