S nerezovými vruty do dřeva bude vaše stavba stabilnější

Posted under Nakupování On By


Rozhodli jste se postavit kolem vaší parcely dřevěný plot? A už máte jasno v jeho koncepci, respektive jak budou vysoké jednotlivé plaňky, jaký bude mezi nimi rozestup, jak budou zakončené, zda budou jednoduché či ozdobné, jak budou široké a jaká bude jejich povrchová úprava? Pokud již máte v tomto všem jasno, pak už zbývá jen vybrat vhodný spojovací materiál – vruty a šrouby. Chcete-li si nechat poradit, kde nakupovat spojovací materiál, a v jaké podobě či složení, vsaďte na nerezové vruty do dřeva https://quadrofixing.cz/nerezove-vruty-do-dreva/c1038. Vykazují totiž určité výhody vůči běžnému stavebnímu materiálu.

dřevěný plot v zimě

Nerez není chromování – někteří lidé možná na nerezovou ocel zanevřeli poté, co si pořídili údajně nerezové koupelnové doplňky, které jim po čase začaly korodovat. Toto je však případ chromované konstrukční oceli, není to nerezová ocel. Chromování je pouze povrchová úprava tenkou vrstvou chromu, zatímco nerezová ocel obsahuje chrom, nikl a molybden již ve své krystalické struktuře, a to je velký rozdíl. Nerezová ocel vám korodovat nebude, a pokud se přece jen někde objeví drobný korozivní defekt, bude to jen kosmetická záležitost.

veverka na plotě

Nerez je dostatečně pevná – možná, že právě vy se budete domnívat, že ocel legovaná těmito prvky utrpí na své pevnosti, kterou zajišťuje procentuální zastoupení uhlíku v železné tavenině, ale není tomu tak. Nerezová ocel je dostatečně pevná a stabilní jako běžné korozivní konstrukční oceli třídy 11 nebo 12. Můžete tedy nerezové vruty do dřeva bez obav použít jak pro výstavbu oplocení, tak i například pro stavbu pergoly, zahradního přístřešku pro auto, altánu pro děti, kůlny, dřevníku a mnoha dalších dřevostaveb. Nerezové vruty se hodí i pro novostavby nebo rekonstrukce rodinných domů či rekreačních nemovitostí.

Nezapomínejte na vhodné nářadí – vruty z nerezu, stejně jako jiné typy vrutů, byste ovšem měli šroubovat do dřeva patřičným spolehlivým nářadím, abyste je neohýbali, nelámali či jinak neznehodnocovali.