Balení, které má budoucnost

Posted under Nakupování On By


Existuje celá Ada způsobů jak zabalit zásilku
Přepravní společnosti vyžadují, aby byly zásilky zabaleny tak, aby se nemohly při přepravě snadno rozbít. Zejména pokud odesíláte křehké zásilky, je nutné si dát záležet na balení. Nestačí jen zboží vložit do krabice, ale je potřeba ho obalit tak, aby pokud možno k adresátovi dorazilo bez újmy. Pokud posíláte zboží v rámci své podnikatelské činnosti, nejspíš už máte v oku, jaký materiál je potřeba použít.

kartonová krabice

Na velice křehké zboží, jako je například sklo nebo porcelán, je potřeba používat bublinkovou folii, která maximálně ochrání vaši zásilku. U balení balíčků nebo i obálek je potřeba odhadnout množství balících vrstev i použitý materiál. Je důležité nepodceňovat množství materiálu, protože zboží se musí v krabici vyplnit, aby se nemohlo hýbat. Spousta prodejců osobních věcí i podnikatelů k tomuto účelu používá především starší značené letáky a noviny, ale čím dál více lidí dává přednost roztažitelným kartonovým výplním. Ty můžete dokonce sehnat i v ekologické variantě.

Používáním starších novin nebo obalových materiálů pomůžete přírodě. Denně se odesílají tisíc zásilek, a je potřeba snížit množství produkovaného odpadu na nezbytné minimum. K tomu vám skvěle poslouží ekologický balící wrapový papír Balteto, který je vyrábí z recyklovaných materiálů. Začněte balit zásilky ekologicky a snižte odpad, který při rozesílání vzniká.

balení krabice

Dejte šanci starému
Mnoho obchodů už začíná balit své balíčky i do kartonů, které tak dostávají šanci ještě posloužit předtím, než skončí v třídírně odpadu. Většinou je možné vymyslet jak zabalit balíček z toho co máte zrovna doma, ale vždycky vyzkoušejte zda je zásilka opravdu pevně zabalená. Zboží by se nemělo uvnitř hýbat a také byste měli volit vhodný typ obalu – krabici nebo bublinkovou obálku. Velice křehké zboží je dobré pojistit a označit jako křehké.