Co je to Matterport

Posted under Společnosti On By


Možná jste se při brouzdání na mapových podkladech virtuálního světa Internetu setkali s možností prohlédnout si některá místa na mapách nejen v typické grafické podobě turistických či obecných map, ale i ve formě 3D obrazu složeného z fotografií daného místa. Chcete-li si například prohlédnout nějakou ulici a domy s popisnými čísly, jak vypadají jejich průčelí, postačí otáčet myší ze strany na stranu a je to, jako kdybyste na onom místě přímo stáli. Pokud by se vám však zachtělo vidět víc, například jak to vypadá na zahradě za domem, máte prostě smůlu, protože mapový podklad ctí soukromí a zabírá pouze prostor od příjezdové komunikace.

exteriér domu

Na podobném principu pracuje i Matterport. Je to speciálně vyvinutý 3D software pro virtuální prohlídky objektů ze všech možných úhlů pohledu. Pochopitelně se nejedná o mapové podklady, ale o soukromé záležitosti například klientů realitních kanceláří a dalších subjektů, které prezentují veřejnosti či vybranému okruhu zájemců různé typy nemovitostí.

Matterport https://www.scan360.cz/sluzby/pri-prodeji-nemovitosti/matterport slaví svůj úspěch na schopnosti nabídnout v perfektním rozlišení takový virtuální obraz, jaký byste tu spatřili ve skutečnosti. Tímto způsobem snadno zobrazíte jak obývací pokoj, tak i terasu, pohled na střechu, záběr na zadní trakt domu, na zahradu z boku, zpředu, i od silnice, zkrátka nabídnete takové pohledy, jaké jsou pro vás relevantní.

interiér obydlí

Tímto způsobem vlastně zprostředkujete klientům prohlídku objektu a ušetříte jim čas i tím, že nebudou „kupovat zajíce v pytli“. Jednoduše, pokud je prostředí zaujme, sjednají si fyzickou prohlídku, a pokud ne, nebudou s vámi již ztrácet čas.

Matterportu mohou využít například i majitelé nemovitostí v rámci zajištění ubytovacích služeb, je to jeden z nejlepších způsobů, jak dát zákazníkům najevo, co mohou od ubytování na tomto místě skutečně očekávat, aniž by v tomto směru pokládali mnoho dalších otázek do telefonu nebo prostřednictvím e-mailu.