Pohodlí pro invalidy

Posted under Nakupování On By


Určitě víte, že kolem nás je opravdu hodně lidí, kteří jsou třeba nějak postižení a také potřebují nějakou pomoc. Ale také komfort. A já znám dva lidi, kteří jsou na vozíčku. A také si musí dávat pozor, aby třeba dlouho neseděli v jedné poloze, protože pokud lidé budou sedět ve stejné poloze třeba hodně dlouho, tak také mohou nastat proleženiny. A proleženiny jsou odborně dekubity. A dekubity znamenají to, že jsou to proleženiny a dekubity také mohou mokvat a nekritizovat. To znamená, že potom odumírá tkáň a už to nejde vyléčit.

Invalidé se chtějí chtějí cítit pohodlně a bezpečně.

Musí se to chirurgicky odstranit. Léčba dekubitů je opravdu hodně složitá a velmi bolestivá a také zapáchá, proto je skvělé, pokud vozíčkáři budou mít také různé podsedáky do invalidního vozíku Libelladesign, vemte si například, kdybyste třeba museli jeden celý den sedět na jednom místě a vůbec se nemohli nepohnout. Myslím si, že to místo, na kterém byste seděli, tak by vás opravdu ta kůže bolela. Celý sval by vás bolel, proto jsem ráda, že se prodávají různé pomůcky, které mohou invalidům pomoct, jako například podsedák do invalidního vozíku. A protože mám kamaráda, který je také na vozíku a bydlí kousek ode mě, tak on má také podsedák do invalidního vozíku. A dokonce má dva.

Invalidé chtějí velké pohodlí.

On má totiž dva invalidní vozíky, jeden má na ven a druhý má na doma. Ten na ven má takový lepší už hodně sportovní, protože byl bývalý sportovec. A právě že se kamarád zranil. Pak už zůstal na invalidním vozíku. Je tam teprve tři roky, ale on stále doufá, že jednoho dne bude chodit, i když je to skoro až nereálné. Ale zase uznávám, že když má podsedák do invalidního vozíku, tak se alespoň cítí pohodlně. A já doufám, že také psychicky bude už za chvíli v pořádku, protože hrál závodně fotbal, a ještě byl horolezec, a právě jako horolezec spadl a udělal si vážný úraz páteře, takže už nemůže nikdy chodit, i když on stále doufá. Opravdu všem doporučuji, pokud znáte někoho nebo máte někoho v rodině, kdo je na invalidním vozíku, určitě mu dopřejte pohodlí.