Rozdíl mezi leasingem a půjčkou na auto

Posted under Společnosti On By


Dostali jste se do situace, kdy potřebujete nové auto. A málokdo, kdo se v této situaci ocitne, má několik set tisíc na to, aby si koupil nové. Někdo zkrátka nemá ani několik desítek tisíc, aby si koupil ojeté auto. A koupit ojetinu za pár tisíc? To je velký risk, a pravděpodobně vám auto doslouží dříve, než byste si představovali, a vy budete zase na začátku. Pokud v této situaci jste, máte několik možností. Můžete si v bance zažádat o půjčku na auto, nebo si vzít auto na leasing.

Jaký je v tom ale rozdíl?

Půjčka je asi nejčastější způsob financování nového vozidla. Největší výhoda? Jste majitelem vozu hned, jak předáte peníze prodejci auta a podepíšete příslušné dokumenty. Pokud máte dobrou bonitu, nejste po insolvenci nebo nemáte exekuce, a zároveň máte slušné příjmy, je pravděpodobné, že vám ve vaší bance financování nabídnou.

auto

Banka vám obvykle nabídne nejnižší poplatky spojené s půjčkou a také nejnižší úroky. Problémem ale může být to, že banka si své klienty přísně prověřuje. Pokud uvidí sebemenší problém, nebo se jí nebudou zdát vaše příjmy, půjčku nedostanete.

auto

Z tohoto pohledu se zdá být výhodnější finanční leasing. Leasingové společnosti si neprověřují zájemce o koupi tak podrobně, jako banky. Proto zde spíš máte možnost získat auto. Co pro někoho může být nevýhodné je to, že po dobu splácení nejste majitelem vozu. Majitelem vozu je dále leasingová společnost, ovšem veškeré náklady, jako jsou opravy a údržba, hradíte vy. Získat auto na leasing je ale snazší a je velmi pravděpodobné, že dojde ke schválení. Často ale musíte složit akontaci, která je třeba 10 až 30 % z celkové ceny vozidla. A ne každý má takovou možnost. Pokud jste podnikatel a berete si auto na leasing, máte možnost tím získat daňovou úlevu, což určitě není zanedbatelná výhoda. Pokud byste chtěli auto na leasing, zkuste nezávazně leasingovou kalkulačku.