Skvělý, ale snadno se rozbije

Posted under Nakupování On By


Když se podíváte na současnou nabídku mobilních telefonů, všimnete si toho, že jsou téměř jeden jako druhý. Velký displej přes celou přední stranu je poznávacím znamením dnešních mobilů. Snad žádný výrobce dnes nenabízí normální telefon, který by měl tlačítka a operační systém. Většina uživatelů si zvykla na dotykový displej, bez kterého si dnes neumí telefon představit. Jenže mít dotykový displej s sebou nese i problémy.

obal iphone

Dříve bylo běžné, že výrobci produkovali jen mobily s tlačítky, a některé z nich byly opravdu extrémně odolné proti poškození. I většina základních modelů bez problému přežila pád i z více jak metrové výšky. Sice se většinou poškrábal kryt, ale na funkčnost telefonu to nemělo nejmenší vliv. Kryt jste si v případě nutnosti vyměnili doma sami za pár minut a mohli jste fungovat dál. Dnešní telefony jsou dražší a křehčí. Zejména iPhony není dobré používat bez krytu a nebo obalu, protože Apple svoje telefony vyrábí ze skla, kovu a nebo plastu. Záda telefonu se tak mohou poškrábat i běžným používáním.

O jablečné telefony je nutné se starat a používat je opatrně, aby nespadly, protože i sebemenší pád může zničit displej, což je snad nejdražší položka z celého telefonu. Displej si doma nevyměníte, a musíte jít do autorizovaného servisu, pokud máte telefon v záruce. Na poškození se ovšem záruka nevztahuje, a v případě novějšího modelu se může cena za opravdu vyšplhat až na polovinu ceny nového telefonu.

červený iphone

Ani pokud máte starší model byste ho neměli nosit bez obalu. Pokud hledáte obal na iPhone Xr, máte celkem velký výběr, protože i když se tento telefon už nevyrábí, stále se na něj dá sehnat spousta příslušenství, které váš mobil ochrání před poškozením. Je lepší vybavit svůj telefon tvrzeným sklem a obalem, díky čemuž bude odolnější a jen tak se nepoškrábe. Pokud ho budete chtít prodat, měli byste myslet na to, že každý škrábanec snižuje cenu telefonu.