Zuby bez kazů

Posted under Společnosti On By


Stav zubů v český společnosti není zrovna uspokojivý. Spousta dospělých lidí zanedbává zubní hygienu, což vede k nárůstu zubních onemocnění. Nejčastějším problémem bývají zubní kazy. Lidé si neuvědomují, jak kazy vznikají. Špatným čištěním zubů na zubech ulpívá plak, který je plný bakterií. Plak dokáže velice rychle napadnout zubní sklovinu, přes kterou se umí dostat až ke kořenu zubu. Zub začíná bolet až ve chvíli, kdy je z velké části napadený kazem. V takové situaci už často nezbývá nic jiného než zub vyvrtat a zaplombovat a nebo vytrhnout.

zubařské křeslo

Proč si špatně čistíme zuby?
Je zajímavé, kolik lidí je přesvědčeno, že stačí zuby párkrát přejet kartáčkem. Nejde o to mít svěžest zubní pasty v ústech, ale o to skutečně aby vyčistit. Lidé mají tendence si vyčistit jen přední strany zubů, a zapomínají na zadní stranu a hlavně na mezizbuní prostory. A to je ten největší problém, protože právě v mezizubních prostorech vzniká největší počet zubních kazů. Lidé zanedbají nejen čištění, ale i prevenci u zubního lékaře, kam by všichni měli chodit dvakrát ročně.

zubař a pacient

Nemáte svého lékaře?
Část lidí na prevenci nechodí prostě z toho důvodu, že nejsou nikde registrovaní. Nových zubních lékařů je málo, a když už se nějaký najde, většinou přebere ordinaci i pacienty nějakého lékaře, který už šel do důchodu. Proto se otevírá málo ordinací a je problém zubního lékaře sehnat. Naše zubní klinika Praha zatím stále volná místa má, takže pokud víte že máte nějaký problém se zuby a nebo jste se rozhodli že se o ně začnete pořádně starat, zaregistrujte se u nás. Máme celkem tři pobočky na různých místech, takže si můžete vybrat tu, která je pro vás nejvhodnější.

Čeká na vás moderně vybavená klinika s týmem lékařů, kteří si poradí s jakýmkoliv problémem. Provádíme kompletní péči o zuby od rovnátek až po implantáty.