Jak jsou důležité.

Posted under Nakupování On By


Lidé s dioptrickou vadou ať už krátkozrakostí nebo dalekozrakostí, jsou odkázání na nošení dioptrických brýlí. V dnešní době už je to i určitý styl a design, ale dříve to bylo jen o vadě očí. Nemají to jednoduché. Brýle mohou z nosu sjíždět hlavně v letním období, kdy se člověk potí i na nose. Dále se brýle stále špiní, když máte například jen sebedelší řasy, stále si po sklech jezdíte, když mrkáte a to je velmi nepříjemné. Nevadí vám, že se řasy otírají o skla, ale vadí vám, že se díky řasám na skla přenáší lidská mastnota z pokožky a tak si na brýlích děláte šmouhy, které vám vadí při koukání.

pouzdra na dioptrické brýle

Je to strašné. Ovšem to není zdaleka vše. Brýle rychle přijdou k úrazu, stačí, abyste je špatně položili, a spadnou vám na podlahu. Mohou se poškrábat, anebo rozbít. Každý, kdo nosí dioptrické brýle na ně má doma nebo i v práci pouzdro na dioptrické brýle. Je to jediná možnost, jak své brýle ochránit. Může se jednat o mladého člověka, který například své brýle má jen na řízení, že špatně vidí na dálku, ale jeho dioptrie nejsou tak velké, aby musel brýle nosit každý den i mimo auto. V takovém případě mají lidé jedno pouzdro v autě, aby si mohli v nich brýle uchovat, když je zrovna nepotřebují a jsou, tak odložené. Je to dobré i kvůli tomu, že brýle by se mohli poškodit vlivem slunečního paprsku anebo naopak by mohli díky dioptrickým sklům auto podpálit.

pouzdra na dioptrické brýle

Většinou stačí jen málo v letních dnech, kdy jsou venku třicítky a v autě i padesát stupňů. Proto není dobré brýle nechat v autě jen tak válet. Vždy je schovejte do pouzdra a dejte je do příslušné poličky, kde budete vědět, že jsou v bezpečí. Nebo může jít o brýle, které používáte na čtení. Jsou to každodenně využívané brýle. Musíte je mít v obchodě, když jdete nakoupit, abyste přečetl informace na výrobcích, nebo při čtení televizního programu. Potřebujete je i při čtení knížky či novin. V takovém případě se vám pouzdro na brýle rozhodně hodí. Nepotřebujete brýle stále, ale jen v některých případech a jinak vám zavazí nebo přes ně nevidíte do dálky. Na to můžete mít brýle zase jinačí.