Stěhování pražského bytu umělecky založených jedinců

Posted under Společnosti On By


Vzpomínáte na filmovou legendu „Kulový blesk“, v níž excelovala řada předních herců té doby? Jednou z nejpůsobivějších postav je Mistr Bílek, operní pěvec, s jehož hlasem jsme si mohli připomenout Mozartovu árii Leporelo z opery Don Giovanni, která se táhne napříč celým filmem jako okouzlující podtext. Mistr Bílek nám všem ale naznačil, že s umělci to není snadné, co se týče praktičnosti, tito lidé mívají často sklony neřešit to podstatné, co se odehrává kolem nich v jejich příbytku, a s hlavou v oblacích se potulují někde „mimo realitu“.

Právě proto také tito lidé vyžadují větší péči a pozornost. V ideálním případě by takové stěhování mělo proběhnout pod taktovkou někoho zemitého, kdo má akci pod kontrolou, a kdo komunikuje se stěhovací firmou. Co by se mohli stát, kdybyste ponechali svérázného umělce řešit stěhování bytu v Praze?

kartonové krabice

Balení věcí do krabic – kdyby Josef Abrhám a Rudolf Vodrážka nepomohli Mistru Bílkovi s balením věcí do krabic, stěhovací firma by neměla co stěhovat, leda že byste jí zadali stěhování na klíč. Podobný problém by nastal i u vybalování předmětů z krabic na novém působišti.

bublinková fólie

Třídění předmětů – vytřídit nepotřebné věci je někdy pro umělce nesnadný úkol. Zbavit se toho, co opravdu nepotřebují, jim pomůže právě někdo, kdo není zatížen zbytečnými nostalgickými vzpomínkami a dalšími nesmysly, které zatěžují mysl a brzdí člověka v každodenním fungování.

Administrativní záležitosti – nepraktičnost se u umělců projevuje i tím, že mají problémy při vyřizování administrativy, jako jsou daňové podklady, nájemní smlouvy, smluvní vztahy s dodavateli energií atp.

Zařizování nového příbytku – pověsit poličku na knihy, zavěsit lustr, připojit myčku a pračku, to vše jsou úkony, s nimiž mohou být umělci bezradní. S tím si ovšem umí poradit i stěhovací firma, můžete ji o to požádat, podobně, jako například s výpomocí s demontáží nábytku.